1. Do you need support for Assetto Corsa Competizione? Please use the proper forum below and ALWAYS zip and attach the WHOLE "Logs" folder in your c:\users\*youruser*\AppData\Local\AC2\Saved. The "AppData" folder is hidden by default, check "Hidden items" in your Windows view properties. If you report a crash, ALWAYS zip and attach the WHOLE "Crashes" folder in the same directory.
  2. FOR ASSETTO CORSA COMPETIZIONE: If you report issues with saved games, please always zip and attach your entire User/Documents/Assetto Corsa Competizione/Savegame folder!
  3. If your game executable is missing, please add your entire Steam directory to the exceptions in your antivirus software, then run a Steam integrity check or reinstall the game altogether.

Sürüm Hatası Alıyorum

Discussion in 'ACC Screenshots & Videos' started by SWAPTURKEY, Jan 2, 2021.

1. SWAPTURKEY

SWAPTURKEY Rookie

Oyun güncel oyuna girerken bu hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Attached Files:

2. Sensei

Sensei Gamer

1-burası ingilizce bir forum, sana kimse Türkçe cevap vermeyebilir.
    2- burası ACC (assetto corsa competizione) forumu, senin sorunun AC (assetto corsa) ile ilgili, yani yanlış forum. Yine cevap gelmeyebilir.
    3- aldığın hata csp, (yani gayri resmi bir mod) ile ilgili ki, o konuya da burada zaten cevap alamazsın.
    Bu yüzden benim tavsiyem bu şekilde soracaksan, prebleme Türkçe forumlarda veya discord kanallarında cevap araman olur.
    Diğer taraftan, hataya gelince. dosyalarda problem var. önce steam den dosya doğrulaması yap, ve csp yi yeniden kur. kunos pistleri ve kunos arabaları sorunsuz çalışırsa, kullanmaya çaşlıştığın mod sorunlu olabilir.

Share This Page

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice